Edycja 72/2013, Tadeusz Kachnic, W jaki sposób zabezpieczyć swoje prawa do własności przemysłowej – porady rzecznika patentowego.

fsWITAJ,

W 71 edycji Wtorkowych Spotkań Biznesowych uzyskaliśmy odpowiedź na intrygujące pytanie: z jakiego powodu amerykańskie modele biznesowe nie sprawdzają się w Polsce. Zdaniem naszego eksperta idea wytworzona na wyższym poziomie świadomości nie może być w pełni zasymilowana na poziomie niższym. Samo zaś kopiowanie wzorca bez dogłębnego zrozumienia motywacji twórcy, jego intencji oraz systemu wartości prowadzi do rozczarować i braku zakładanych efektów. Na szczęscie poznaliśmy też odpowiedź na pytanie o optymalny model biznesowy dla naszego kraju.. szczegóły znajdują się w nagraniu z tego inspirującego spotkania.

Zapraszam już do udziału w 72 edycji Wtorkowych Spotkań Biznesowych ONLINE. Gościem specjalnym będzie Tadeusz Kachnic, który odpowie na ważne dla biznesu pytanie:

Czy możliwe jest skuteczne zabezpieczenie
prawa do własności przemysłowej?
– porady rzecznika patentowego.

Tadeusz KachnicTadeusz Kachnic jest inżynierem, wykonującym zawód rzecznika patentowego, który na co dzień w swojej kancelarii służy pomocą przedsiębiorcom w ochronie praw własności przemysłowej.

W Wikipedii czytamy: Od rzecznika patentowego wymaga się dużej wiedzy – zarówno prawniczej, jak i specjalistycznej wiedzy technicznej. Zawód ten łączy się z koniecznością śledzenia nowinek technicznych. Zważywszy na bardzo szybki rozwój techniki, w tym przede wszystkim takich jej dziedzin, jak elektronika, automatyka, robotyka, czy też inżynieria chemiczna, rzecznik patentowy musi bardzo dużo czasu poświęcać na samokształcenie. Występuje on w roli doradcy i powiernika różnych projektów i modeli o charakterze wynalazków, co wskazuje nierzadko na ich bardzo wysoką wartość ekonomiczną implikując konieczne cechy jakimi powinien się wykazywać rzecznik patentowy, wśród których należy z pewnością wymienić szczególną poufność, rzetelność i uczciwość.

Celem wystąpienia Tadeusza Kachnica jest przekazanie niezbędnej dla przedsiębiorców wiedzy na temat ochrony dóbr niematerialnych, w tym głównie ochrony prawa do wynalazku, znaku towarowego, wzoru użytkowego i wzoru przemysłowego.

Powszechna jest wiedza na temat wartości marki. Coraz częściej mówi się o kreowaniu brandu, co ułatwia trwałe zakorzenienie się firmy i jej produktu w świadomości Klienta. Wiemy, że dobre zabezpieczenie praw własności przemysłowej wpływa na zwiększenie dochodów firmy, zaś w chwili jej zbycia, na podniesienie ceny sprzedaży. Tak więc zadania wykonywane przez rzecznika patentowego w wielu przedsiębiorstwach dają korzyście przeliczane na konkretne pieniądze.

Tadeusz Kachnic

Warto wiedzieć, że po uzyskaniu patentu, jest od wpisany do rejestru patentów i obowiązuje przez z góry określony czas. Posiadanie prawa do wynalazku, nie oznacza, że wynalazca ma automatycznie monopol na korzystanie z wynalazku. W prawie patentowym istnieje szerego zależności oraz ograniczeń, które warto znać, aby z jedej strony skutecznie chronić swoje osiągnięcia, z drugiej zaś żeby jak najefektywniej wykorzystać należne prawa.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat metod skutecznej ochrony prawa do znaku towarowego, do wynalazku oraz do wzoru użytkowego, weź udział we Wtorkowym Spotkaniu Biznesowym ONLINE z udziałem Tadeisza Kachnica już w najbliższy wtorek:

15 października 2013 roku
godz. 20:00 – 22:00
ONLINE

KLIKNIJ, aby zgłosić swój udział!

Wtorkowe Spotkanie Biznesowe ONLINE rozpoczynamy 10-cio min. Pigułką inspiracji. Tym razem Franciszek Staniszewski opowie o koncepcji czterech kroków do miliona Bodo Schäfera. Pozostały czas, to godzinne spotkanie z Tadeuszem Kachnicem, który będzie mówił o skutecznej ochronie praw własności przemysłowej, po czym przez 30 minut nasz ekspert będzie odpowiadać na pytania Uczestników webinaru, zadawane na czacie.

W planie wystąpienia Tadeusza Kachnica, znajdują się następujące zagadnienia:

 1. Czym są dobra niematerialne?
 2. Co mówi Konwencja Paryska z 1883 roku o ochronie
  własności przemysłowej?
 3. Wynalazek.
 4. Wzór użytkowy.
 5. Wzór przemysłowy.
 6. Topografia układów scalonych.
 7. Znaki towarowe – ochrona w Polsce.
 8. Wspólnotowe znaki towarowe i międzynarodowa
  ochrona znaków.

Tadeusz Kachnic

Tadeusz Kachnic –  rzecznik patentowy od 1981 roku, absolwent Politechniki Szczecińskiej – inż. elektryk. Wiceprezes Wojewódzkiego Klubu Techniki Racjonalizacji w Szczecinie od  1992 roku, Wiceprezes Polskiego Związku Warszawie 1981 – 2003 r. Wiceprezes Polskiej Izby Rzeczników Patentowych w Warszawie od 1993 roku do chwili obecnej. Prowadzi Kancelarię Patentową od 2000 roku – jest rzecznikiem patentowym od 1981 roku i europejskim rzecznikiem patentowym od 2004 roku. W listopadzie 2008 roku brał udział w Seminarium dla Inwestorów w Nieruchomości, które prowadziłem wraz z Andrzejem Fesnakiem.

Uczestnicząc już we wtorek 15 października 2013 o godz. 20:00 we Wtorkowym Spotkaniu Biznesowym ONLINE z udziałem Tadeusza Kachnica, poznasz zasady ochrony własności przemysłowej oraz dowiesz się w jaki sposób budować swój biznes w długiej perspektywie czasowej, zabezpieczając należne sobie prawa.

Intencją Wtorkowych Spotkań Biznesowych jest, aby właściciele biznesu, przedsiębiorcy, menedżerowie, handlowcy oraz inwestorzy mogli czerpać z łatwo dostępnej wiedzy, doświadczeń i inspiracji naszych ekspertów, dlatego też kwota za udział w spotkaniu z Tadeuszem Kachnicem pozostaje na poziomie:

kwota

Po zaksięgowaniu 30 zł na rachunku bankowym Organizatora, otrzymasz maila z potwierdzeniem rezerwacji miejsca we Wtorkowym Spotkaniu Biznesowym ONLINE. W mailu tym znajdziesz linka oraz hasło dostępu do wtorkowego webinaru.

KLIKNIJ, aby zgłosić swój udział!
Biorąc udział we Wtorkowym Spotkaniu Biznesowym:

 1. Korzystasz z 1,5 godzinnego szkolenia online o sprawdzonej wartości.
 2. Czerpiesz z 10-minutowych esencjonalnych Pigułek inspiracji.
 3. Zdobywasz bezcenną wiedzę, która szybko zaprocentuje w biznesie.
 4. Otrzymasz dwa BONUSY o łącznej wartości 300 złotych.
 5. Masz możliwość w trakcie spotkania na żywo, zadać naszemu
  ekspertowi ważne dla Twojego biznesu pytania.
 6. Możesz otrzymać certyfikat ze złotą pieczęcią, potwierdzający zdobycie
  wiedzy w obszarze biznesu i finansów.

Opłacając udział we Wtorkowym Spotkaniu Biznesowym, otrzymasz jeszcze:

Bonusy – Nagrody – Niespodzianki

BONUS Nr 1: Rabat na udział w Finansowym Ekspercie – 250 PLN

Opłacając swój udział we Wtorkowym Spotkaniu Biznesowym ONLINE, otrzymasz kod uprawniający do 100 – 250 PLN rabatu (czyli nawet 25%) od ceny zaawansowanego 10-godzinnego seminarium FINANSOWY EKSPERT. Możesz swoje prawo do rabatu przekazać zaprzyjaźnionej osobie w prezencie. Wspaniały biznes prawda?

BONUS Nr 2: Pigułka finansowych i biznesowych inspiracji – 25 PLN

Każde Wtorkowe Spotkanie Biznesowe Franciszek Staniszewski rozpoczyna od Pigułek finansowych i biznesowych inspiracji. Jest to 10 minutowa analiza case study, połączona z omówieniem, obliczeniami za pomocą kalkulatora HP 10BII oraz ciekawym rozwiązaniem.

PRZYKŁAD Pigułki inspiracji z 43 edycji:

HP 10BIIZastanawiasz się nad założeniem rachunku bankowego w jednym z trzech banków: Bank A proponuje ci oprocentowanie środków finansowych na poziomie 3,65% rocznie przy kapitalizacji miesięcznej. Bank B daje 3,63% rocznie przy kapitalizacji ciągłej (360 razy w roku), zaś Bank C daje 3,7% rocznie przy kapitalizacji kwartalnej. Która z propozycji jest dla Ciebie najbardziej korzystna? ..i dlaczego nie w Banku B?

Intencją Pigułek finansowych i biznesowych inspiracji jest stworzenie Uczestnikom możliwości czerpania z bogatego doświadczenia twórcy Wtorkowych Spotkań Biznesowych. Efektem wdrożenia wiedzy zawartej w Pigułkach inspiracji może być radykalna poprawa funkcjonowania Twojego biznesu, co zawsze przekłada się na wymierne korzyści finansowe.

Temat Pigułki inspiracji Nr 30 w najbliższej edycji Wtorkowych Spotkań, to:

Cztery kroki do miliona Bodo Schäfera

Aby poznać tematy Pigułek inspiracji planowane w kolejnych edycjach Wtorkowych Spotkań Biznesowych ONLINE, zajrzyj do zakładki Pigułki inspiracji.

BONUS Nr 3: Arkusz Bilansu Finansów Osobistych – 25 PLN

Po zakończeniu Wtorkowego Spotkania, w zamian za wypełnienie krótkiej Ankiety, mailem otrzymasz arkusz Bilansu Finansów Osobistych w excelu. Bilans jest narzędziem wpierającym definiowanie oraz weryfikację celów życiowych z finansowej perspektywy. Akusz Bilansu Finansów Osobistych jest częścią pakietu Analizatora Przepływów Finansowych autorstwa Franciszka Staniszewskiego, który służy do zarządzania finansami osobistymi.

Bilans Finansów Osobistych

BONUSY 1 + 2 + 3 zostały wycenione na kwotę 300,00 złotych. Otrzymujesz je jako gratis za samo opłacenie udziału we Wtorkowym Spotkaniu Biznesowym ONLINE w kwocie 30,00 zł.

Zapoznałeś się z propozycją udziału we Wtorkowym Spotkaniu Biznesowym ONLINE. Jesteś świadom wartości oferowanej wiedzy oraz BONUSÓW. Aby wziąć udział w webinarze z udziałem Tadeusza Kachnica 15 października 2013 i dowiedzieć się jak możesz skutecznie chronić prawa własności przemysłowej, KLIKNIJ przycisk, aby jak najszybciej przesłać swoje zgłoszenie:

KLIKNIJ, aby zgłosić swój udział!


fsDziękuję za przesłanie zgłoszenia udziału we Wtorkowym Spotkaniu Biznesowym.

Życzę wielu sukcesów i do zobaczenia w najbliższy wtorek.

Franciszek Staniszewski

P.S.

  • Po zaksięgowaniu Twojej wpłaty na naszym rachunku bankowym, otrzymasz mailem link i hasło dostępu do Wtorkowego Spotkania Biznesowego online oraz obiecane BONUSY.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Edycje Wtorkowych Spotkań. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.