Edycja 71/2013, Robert Wyszyński, Dlaczego amerykańskie modele biznesowe nie sprawdzają się w Polsce i jaki powinien być optymalny model biznesowy w naszym kraju – na tle idei poziomów świadomości?

fsWITAJ,

70 edycję Wtorkowych Spotkań Biznesowych poświęciliśmy niedocenianej przez specjalistów koncepcji marketingu faksowego. Okazuje się, że prawie 90% firm posiada faksy, komunikacja faksowa jest czytana przez 80% odbiorców, zaś w sprzedaży FaksMailing daje ponad 50-krotnie wyższą skuteczność niż e-mailing! Być może informacje przedstawione w trakcie webinaru, dla wielu marketingowców mogą być kluczem do zdobycia, lub odzyskania pozycji lidera na rynku? Warto to sprawdzić.

Przed nami już 71 edycja Wtorkowych Spotkań Biznesowych ONLINE. Naszym Gość specjalny Robert Wyszyński, wyczerpująco odpowie na odważnie postawione pytanie:

Dlaczego amerykańskie modele biznesowe
nie sprawdzają się w Polsce i jaki powinien być optymalny model biznesowy w naszym kraju?
– na tle idei poziomów świadomości

Robert WyszyńskiRobert Wyszyński – kiedyś prawnik w międzynarodowych kancelariach prawnych, członek zarządu Philip Morris Polska, przedsiębiorca obecnie zajmuje się zagadnieniem iluzji w komunikacji, współpracy i rozwoju.

Celem wystąpienia Roberta Wyszyńskiego jest uświadomienie odbiorcy, na czym polega alternatywa do współczesnej organizacji opartej na mechanizmie władzy? Taka perspektywa ustanawia realny wybór co do zasad komunikacji, współpracy i rozwoju.

Doskonałym wprowadzeniem do spotkania z Robertem Wyszyńskim na temat niedziałających modeli biznesowych oraz iluzji komunikacji, będzie fragment z bloga naszego eksperta:

Ile razy wspólnie z innymi ludźmi próbowałeś:
zrealizować jakiś projekt,
założyć firmę, fundację, zbudować coś?
Pamiętasz, jak miało być super?
A jak wyszło?

Na początku był pomysł i plan.
Tak zrodziła się nadzieja.
Potem pojawiło się zaangażowanie, entuzjazm i zaufanie.
Boskie uczucia 🙂

Ale po jakimś czasie coś zaczęło zgrzytać.
Ktoś kogoś obmówił,
ktoś się obraził,
ktoś coś zataił,
ktoś skłamał,
ktoś nie dotrzymał słowa.

Atmosfera stała się ciężka.
Problem zaczął narastać.
Niepostrzeżenie przerodził się w konflikt.

Wreszcie doszło do walki.
Jak się skończyła?
Wygraną?
Przegraną?
Odejściem?
Nawet jeśli skończyło się kompromisem, niesmak pozostał.
Zaufanie, entuzjazm i zaangażowanie zniknęły na zawsze.

A przecież wszyscy chcieli dobrze.
Miało być inaczej.
A wyszło jak zwykle.

Dlaczego tak się dzieje?
Czy tak musi być?
Czy prawa Murphy’ego nie da się obejść?
Musi być jakieś rozwiązanie!

Tak działają iluzje komunikacji i współpracy. Kontynuacja tej tematyki znajduje się w eseju Roberta Wyszyńskiego Matrix – świat komunikacji ma strukturę. Esej znajdziesz TUTAJ.

Mieliśmy już okazję gościć Roberta Wyszyńskiego we Wtorkowych Spotkaniach Biznesowych. Koncepcja poziomów świadomości zaprezentowana przez naszego Gościa spotkała się z dużym zainteresowaniem Uczestników. Teraz mamy okazję dzięki formie webinaru upowrzechnić przemyślenia i odkrycia Roberta szerszemu kręgowi odbiorców.

Robert Wyszyński

Temat rozpoznawania i przekraczania iluzji jest stary jak świat. Jedną z iluzji jest możliwość prostego przeniesienia i wdrożenia w Polsce amerykańskich modeli biznesowych. Współcześnie naukowcy na prestiżowych uniwersytetach próbują znaleźć formułę racjonalnej komunikacji i współpracy – taką, która uwolniłaby nas od niszczących iluzji. Albert Einstein napisał, że każdy problem ma swoje rozwiązanie, ale nie na poziomie, na którym został wytworzony. Trzeba szukać go wyżej. Teza ta ma bezpośrednie zastosowanie w przypadku omawianych tutaj kwestii – w tym również w klonowaniu obcych kulturowo modeli biznesowych.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat optymalnych modeli biznesowych, które sprawdzają się w Polsce, weź udział we Wtorkowym Spotkaniu Biznesowym ONLINE z udziałem Roberta Wyszyńskiego już w najbliższy wtorek:

8 października 2013 roku
godz. 20:00 – 22:00
ONLINE

KLIKNIJ, aby zgłosić swój udział!

Wtorkowe Spotkanie Biznesowe ONLINE rozpoczynamy 10-cio min. Pigułką inspiracji. Tym razem Franciszek Staniszewski opowie o koncepcji Góry Milionera, czyli czterech najbardziej efektywnych drogach do budowania osobistej zamożności. Pozostały czas, to godzinne spotkanie z Robertem Wyszyńskim, który będzie mówił o optymalnych modelach biznesowych z perspektywy idei poziomów świadomości, po czym przez 30 minut nasz ekspert będzie odpowiadać na pytania Uczestników webinaru, zadawane na czacie.

W swoim wystąpieniu Robert Wyszyński w sposób
obszerny odpowie na trzy kluczowe pytania:

 1. Na czym polega realna komunikacja i współpraca?
 2. Kim jest profesjonalista XXI wieku?
 3. Co to jest duchowy potencjał miejsca pracy?

Robert Wyszyński

Robert Wyszyński ukończył prawo na Uniwersytecie Warszawskim i aplikację radcy prawnego. W latach 1992 – 1998 współpracował z najwyższej klasy międzynarodowymi kancelariami prawniczymi takimi jak: połączone biura londyńskiej Nabarro Natanson i amerykańskiej Weil, Gotshal & Manges oraz Hunton & Williams. W latach 1998 – 2002 pełnił funkcję, dyrektora prawnego i członka zarządu Philip Morris Polska S.A.

W latach 2001 – 2008 był wspólnikiem w firmie doradztwa komunikacji medialnej. Równocześnie założył Fundację Transparent, która doprowadziła do stworzenia unikalnego systemu zarządzania przejrzystością. Przez 3 lata prowadził również kancelarię prawniczą. Jako prawnik z powodzeniem reprezentował międzynarodowe koncerny np. Philips Morris (światowy lider rynku produktów spożywczych i tytoniowych), Tax Global Refund (światowy lider w zakresie zwrotu podatku VAT turystom). Występował także z „drugiej strony” reprezentując lokalne firmy i osoby fizyczne przeciwko znanym międzynarodowym koncernom np. Podravka International (międzynarodowy koncern zajmujący się produkcją przypraw), Lafarge (światowy lider w produkcji materiałów budowlanych). Wszystkie sprawy zakończyły się sukcesem podmiotów reprezentowanych przez Roberta Wyszyńskiego.

Robert prowadzi bloga poświęconego tematyce iluzji w komunikacji Psychologiailuzji.pl. Od 2007 zajmuje się też pisaniem książki o relacji pomiędzy świadomością a biznesem. Robert jest twórcą unikatowej idei poziomów świadomości w kontekście relacji. Cytując Roberta można powiedzieć, że: Jaka świadomość taki biznes, jaki biznes takie relacje, jakie relacje takie życie.

Uczestnicząc już we wtorek 8 października 2013 o godz. 20:00 we Wtorkowym Spotkaniu Biznesowym ONLINE z udziałem Roberta Wyszyńskiego, będziesz mógł zrozumieć dlaczego kopiowanie amerykańskich modeli biznesowych nie sprawdza się w Polsce i jak zbudować optymalny model biznesowy, który ma szansę w warunkach naszego kraju stworzyć w Twojej firmie fundamenty sukcesu.

Intencją Wtorkowych Spotkań Biznesowych jest, aby właściciele biznesu, przedsiębiorcy, menedżerowie, handlowcy oraz inwestorzy mogli czerpać z łatwo dostępnej wiedzy, doświadczeń i inspiracji naszych ekspertów, dlatego też kwota za udział w spotkaniu z Robertem Wyszyńskim pozostaje na poziomie:

kwota

Po zaksięgowaniu 30 zł na rachunku bankowym Organizatora, otrzymasz maila z potwierdzeniem rezerwacji miejsca we Wtorkowym Spotkaniu Biznesowym ONLINE. W mailu tym znajdziesz linka oraz hasło dostępu do wtorkowego webinaru.

KLIKNIJ, aby zgłosić swój udział!
Biorąc udział we Wtorkowym Spotkaniu Biznesowym:

 1. Korzystasz z 1,5 godzinnego szkolenia online o sprawdzonej wartości.
 2. Czerpiesz z 10-minutowych esencjonalnych Pigułek inspiracji.
 3. Zdobywasz bezcenną wiedzę, która szybko zaprocentuje w biznesie.
 4. Otrzymasz dwa BONUSY o łącznej wartości 300 złotych.
 5. Masz możliwość w trakcie spotkania na żywo, zadać naszemu
  ekspertowi ważne dla Twojego biznesu pytania.
 6. Możesz otrzymać certyfikat ze złotą pieczęcią, potwierdzający zdobycie
  wiedzy w obszarze biznesu i finansów.

Opłacając udział we Wtorkowym Spotkaniu Biznesowym, otrzymasz jeszcze:

Bonusy – Nagrody – Niespodzianki

BONUS Nr 1: Rabat na udział w Finansowym Ekspercie – 250 PLN

Opłacając swój udział we Wtorkowym Spotkaniu Biznesowym ONLINE, otrzymasz kod uprawniający do 100 – 250 PLN rabatu (czyli nawet 25%) od ceny zaawansowanego 10-godzinnego seminarium FINANSOWY EKSPERT. Możesz swoje prawo do rabatu przekazać zaprzyjaźnionej osobie w prezencie. Wspaniały biznes prawda?

BONUS Nr 2: Pigułka finansowych i biznesowych inspiracji – 25 PLN

Każde Wtorkowe Spotkanie Biznesowe Franciszek Staniszewski rozpoczyna od Pigułek finansowych i biznesowych inspiracji. Jest to 10 minutowa analiza case study, połączona z omówieniem, obliczeniami za pomocą kalkulatora HP 10BII oraz ciekawym rozwiązaniem.

PRZYKŁAD Pigułki inspiracji z 43 edycji:

HP 10BIIZastanawiasz się nad założeniem rachunku bankowego w jednym z trzech banków: Bank A proponuje ci oprocentowanie środków finansowych na poziomie 3,65% rocznie przy kapitalizacji miesięcznej. Bank B daje 3,63% rocznie przy kapitalizacji ciągłej (360 razy w roku), zaś Bank C daje 3,7% rocznie przy kapitalizacji kwartalnej. Która z propozycji jest dla Ciebie najbardziej korzystna? ..i dlaczego nie w Banku B?

Intencją Pigułek finansowych i biznesowych inspiracji jest stworzenie Uczestnikom możliwości czerpania z bogatego doświadczenia twórcy Wtorkowych Spotkań Biznesowych. Efektem wdrożenia wiedzy zawartej w Pigułkach inspiracji może być radykalna poprawa funkcjonowania Twojego biznesu, co zawsze przekłada się na wymierne korzyści finansowe.

Temat Pigułki inspiracji Nr 29 w najbliższej edycji Wtorkowych Spotkań, to:

Góra milionera, czyli cztery najbardziej efektywne
drogi do budowania osobistej zamożności.

Aby poznać tematy Pigułek inspiracji planowane w kolejnych edycjach Wtorkowych Spotkań Biznesowych ONLINE, zajrzyj do zakładki Pigułki inspiracji.

BONUS Nr 3: Arkusz Bilansu Finansów Osobistych – 25 PLN

Po zakończeniu Wtorkowego Spotkania, w zamian za wypełnienie krótkiej Ankiety, mailem otrzymasz arkusz Bilansu Finansów Osobistych w excelu. Bilans jest narzędziem wpierającym definiowanie oraz weryfikację celów życiowych z finansowej perspektywy. Akusz Bilansu Finansów Osobistych jest częścią pakietu Analizatora Przepływów Finansowych autorstwa Franciszka Staniszewskiego, który służy do zarządzania finansami osobistymi.

Bilans Finansów Osobistych

BONUSY 1 + 2 + 3 zostały wycenione na kwotę 300,00 złotych. Otrzymujesz je jako gratis za samo opłacenie udziału we Wtorkowym Spotkaniu Biznesowym ONLINE w kwocie 30,00 zł.

Zapoznałeś się z propozycją udziału we Wtorkowym Spotkaniu Biznesowym ONLINE. Jesteś świadom wartości oferowanej wiedzy oraz BONUSÓW. Aby wziąć udział w webinarze z udziałem Roberta Wyszyńskiego 8 października 2013 i zrozumieć jak zbudować optymalny model biznesowy dla swojej firmy KLIKNIJ przycisk, aby jak najszybciej przesłać swoje zgłoszenie:

KLIKNIJ, aby zgłosić swój udział!


fsDziękuję za przesłanie zgłoszenia udziału we Wtorkowym Spotkaniu Biznesowym.

Życzę wielu sukcesów i do zobaczenia w najbliższy wtorek.

Franciszek Staniszewski

P.S.

  • Po zaksięgowaniu Twojej wpłaty na naszym rachunku bankowym, otrzymasz mailem link i hasło dostępu do Wtorkowego Spotkania Biznesowego online oraz obiecane BONUSY.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Edycje Wtorkowych Spotkań. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.