Edycja 69/2013, Przemysław Olszewski, Cloud computing, czyli przetwarzanie danych w chmurze.

fsWITAJ,

68 edycję Wtorkowych Spotkań Biznesowych ONLINE zdominowała tematyka budowania świadomego biznesu oraz efektywnych strategii marketingowych. Z wystąpienia zaproszonego eksperta wiemy, że wiele strategii biznesowych przestało już działać, ponieważ standardy oczekiwań Klientów w ostatnich latach radykalnie wzrosły. Rekomendacją naszego mówcy dla przedsiębiorców mających intencję odnosić sukcesy, jest postawienie na uczciwość oraz praca dla autentycznego dobra Klientów.

Przed nami już 69 edycja Wtorkowych Spotkań Biznesowych ONLINE. Gościem specjalnym będzie Piotr Olszewski, który przekaże cenną wiedzę w swoim wystąpieniu pt.:

CLOUD COMPUTING,
czyli przetwarzanie danych w chmurze

Piotr OlszewskiPiotr Olszewski ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Łódzkim, zdobył tytuł MBA z Informatyki i Zarządzania na Uniwersytecie Stanowym w Illinois w USA, jest absolwentem podyplomowych studiów na Akademii Ekonomicznej w Katowicach z zakresu Audytu Systemów Informatycznych oraz Członkiem Stowarzyszenia Compliance w Polsce. Obecnie związany jest z dużym Bankiem, w którym pełni rolę Administratora Bezpieczeństwa Informacji.

Ze względu na upowszechnienie się szybkiego internetu z usług cloudingu, czyli pracy w chmurze może korzystać każdy z nas. Obecnie użytkownik nie musi posiadać nawet komputera, ponieważ do tego celu wystarczy mu smartfon albo tablet pracujący w sieci.

Cloud Computing daje nam wiele możliwości, może też nieść zagrożenia dla przetwarzanych w ten sposób danych. Tematyka pracy w chmurze danych w sposób szczególny dotyczy przedsiębiorców. Posiadanie wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z najnowszych technologii jest fundamentem prowadzenia współczesnego biznesu.

Podczas swojego wystąpienia, zaproszony ekspert przybliży Państwu możliwości jakie daje technologia pracy w chmurze, wskaże też słabości i ryzyka na które należy zwrócić uwagę. Piotr Olszewski zasugeruje, jakie powinny być właściwe zapisy w umowach zawieranych przez przedsiębiorców, którzy korzystają z claudingu.

Piotr Olszewski

Przetwarzanie danych w chmurze (cloud computing) to bardzo intrygujący temat, który istnieje od początku powstania internetu, a więc końca lat 60 XX w. Wówczas to połączono jedną siecią cztery uniwersytety i w ten sposób zapoczątkowano powstanie sieci ARPAnet. Pomijając oczywiście główny cel wojskowy, naukowcy zastanawiali się nad możliwością wykorzystania mocy obliczeniowych będących w innych lokalizacjach, gdzie znajdowały się szybsze komputery mogące wykonać ogromną ilość obliczeń w krótkim czasie. Każdy kto interesuje się prognozą pogody na kolejne dni korzysta pośrednio z obliczeń dokonanych przez takie super komputery.

Obecnie idea pracy w chmurze wykorzystywana jest przy budowie farm serwerów czy botnetów. To wyraźny przykład działania w chmurze. Oczywiście mamy również wiele innych rozwiązań sieciowych, które tworzą takie quasi-chmury, poczynając od usług hostingowych, a kończąc na rozwiązaniach alokacji zasobów informatycznych.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pracy w chmurze oraz zapewnić bezpieczeństwo danych przetwarzanych przez Twoja firmę w chmurze, weź udział we Wtorkowym Spotkaniu Biznesowym ONLINE z udziałem Piotra Olszewskiego, już w najbliższy wtorek:

17 września 2013 roku
godz. 20:00 – 21:30
ONLINE

KLIKNIJ, aby zgłosić swój udział!

Wtorkowe Spotkanie Biznesowe ONLINE rozpoczynamy 10-cio min. Pigułką inspiracji.  Tym razem Franciszek Staniszewski opowie o pięciu regułach zarządzania ppieniedzmi, kóre ułatwią Tobie utrzymanie równowagi finansowej przez całe życie. Pozostały czas, to godzinne spotkanie z Przemysławem Olszewskim na temat bezpiecznego przetwarzania danych w chmurze, po czym przez 30 minut nasz ekspert będzie odpowiadać na pytania Uczestników webinaru, zadawane na czacie.

W swoim wystąpieniu Piotr Olszewski odpowie na kilka kluczowych pytań:

 1. Co to jest Cloud Computing?
 2. Co daje nam zastosowanie nowej technologii przetwarzania
  danych w chmurze?
 3. Czy związane są z tym zagrożenia?
 4. O czym powinniśmy wiedzieć zanim podpiszemy umowę
  albo kupimy usługę Cloud Computingu?

Piotr Olszewski

Piotr Olszewski – ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Łódzkim, zdobył tytuł MBA z Informatyki i Zarządzania na Uniwersytecie Stanowym w Illinois w USA, absolwent podyplomowych studiów na Akademii Ekonomicznej w Katowicach z zakresu Audytu Systemów Informatycznych. Członek Stowarzyszenia Compliance w Polsce.

Zawodowo zajmuje się ochroną danych osobowych, ochroną informacji, tworzeniem i wdrażaniem planów ciągłości działania oraz problematyką przeciwdziałania praniu pieniędzy. W latach 2008-2013 pełnił rolę Głównego Koordynatora Programu przeciwdziałania praniu pieniędzy w UNIQA TU na Życie S.A., w tym samym czasie pełnił funkcję Administratora Bezpieczeństwa Informacji w UNIQA TU S.A. Reprezentując pracodawcę, aktywnie uczestniczył w pracach grupy roboczej w Polskiej Izbie Ubezpieczeniowej. Jako specjalista z zakresu ochrony danych osobowych udzielał wywiadów do Rzeczypospolitej oraz był prelegentem wielu konferencji z zakresu ochrony danych osobowych, bezpieczeństwa informacji – wygłosił referat na międzynarodowej konferencji zorganizowanej dla grupy towarzystw ubezpieczeniowych w Wiedniu na temat „Dostosowania polskiej ustawy do wymogów III dyrektywy UE w zakresie AML”, a w 2012 roku prowadził serię wykładów na konferencjach GigaCon związanych z problematyką nowych technologii ze szczególnym uwzględnieniem przetwarzania danych osobowych w chmurze obliczeniowej (Cloud Computingu). Przeprowadził kilkaset godzin szkoleń dla różnych grup zawodowych w zakresie ochrony danych osobowych i przeciwdziałania procederowi prania pieniędzy. Stworzył autorski program szkoleniowy na elektronicznej platformie e-learningowej dla pracowników towarzystwa ubezpieczeniowego w zakresie obowiązków wynikających z ustawy o ochronie danych osobowych. Prowadził projekty dla wielu podmiotów gospodarczych, wśród których znajdowały się zarówno międzynarodowe koncerny, małe spółki oraz podmioty administracji samorządowej, Wdrażał polityki bezpieczeństwa Ochrony Danych Osobowych między innymi dla podmiotów z branży farmaceutycznej, edukacyjnej, finansowej związanej z badaniami statystycznymi oraz zarządzania zasobami ludzkimi. Obecnie związany jest z dużym Bankiem, w którym pełni rolę Administratora Bezpieczeństwa Informacji i nadal jako ekspert przygotowuje podmioty gospodarcze do spełnienia wymogów zgodności z ustawą o ochronie danych osobowych. W wolnym czasie lubi majsterkować, nagrywać i montować rodzinne filmy video oraz słuchać muzyki.

Uczestnicząc już we wtorek 17 września 2013 o godz. 20:00 we Wtorkowym Spotkaniu Biznesowym ONLINE z udziałem Piotra Olszewskiego, zdobędziesz wprost od naszego eksperta szereg cennych informacji na temat przetwarzania danych w chmurze, aby móc jeszcze bardziej efektywnie realizować swoje cele biznesowe.

Intencją Wtorkowych Spotkań Biznesowych jest, aby właściciele biznesu, przedsiębiorcy, menedżerowie, handlowcy oraz inwestorzy mogli czerpać z łatwo dostępnej wiedzy, doświadczeń i inspiracji naszych ekspertów, dlatego też kwota za udział w spotkaniu z Piotrem Olszewskim wynosi tylko:

kwota

Po zaksięgowaniu 30 zł na rachunku bankowym Organizatora, otrzymasz maila z potwierdzeniem rezerwacji miejsca we Wtorkowym Spotkaniu Biznesowym ONLINE. W mailu tym znajdziesz linka oraz hasło dostępu do wtorkowego webinaru.

KLIKNIJ, aby zgłosić swój udział!
Biorąc udział we Wtorkowym Spotkaniu Biznesowym:

 1. Korzystasz z 1,5 godzinnego szkolenia online o sprawdzonej wartości.
 2. Czerpiesz z 10-minutowych esencjonalnych Pigułek inspiracji.
 3. Zdobywasz bezcenną wiedzę, która szybko zaprocentuje w biznesie.
 4. Otrzymasz dwa BONUSY o łącznej wartości 300 złotych.
 5. Masz możliwość w trakcie spotkania na żywo, zadać naszemu
  ekspertowi ważne dla Twojego biznesu pytania.
 6. Możesz otrzymać certyfikat ze złotą pieczęcią, potwierdzający zdobycie
  wiedzy w obszarze biznesu i finansów.

Opłacając udział we Wtorkowym Spotkaniu Biznesowym, otrzymasz jeszcze:

Bonusy – Nagrody – Niespodzianki

BONUS Nr 1: Rabat na udział w Finansowym Ekspercie – 250 PLN

Opłacając swój udział we Wtorkowym Spotkaniu Biznesowym ONLINE, otrzymasz kod uprawniający do 100 – 250 PLN rabatu (czyli nawet 25%) od ceny zaawansowanego 10-godzinnego seminarium FINANSOWY EKSPERT. Możesz swoje prawo do rabatu przekazać zaprzyjaźnionej osobie w prezencie. Wspaniały biznes prawda?

BONUS Nr 2: Pigułka finansowych i biznesowych inspiracji – 25 PLN

Każde Wtorkowe Spotkanie Biznesowe Franciszek Staniszewski rozpoczyna od Pigułek finansowych i biznesowych inspiracji. Jest to 10 minutowa analiza case study, połączona z omówieniem, obliczeniami za pomocą kalkulatora HP 10BII oraz ciekawym rozwiązaniem.

PRZYKŁAD Pigułki inspiracji z 43 edycji:

HP 10BIIZastanawiasz się nad założeniem rachunku bankowego w jednym z trzech banków: Bank A proponuje ci oprocentowanie środków finansowych na poziomie 3,65% rocznie przy kapitalizacji miesięcznej. Bank B daje 3,63% rocznie przy kapitalizacji ciągłej (360 razy w roku), zaś Bank C daje 3,7% rocznie przy kapitalizacji kwartalnej. Która z propozycji jest dla Ciebie najbardziej korzystna? ..i dlaczego nie w Banku B?

Intencją Pigułek finansowych i biznesowych inspiracji jest stworzenie Uczestnikom możliwości czerpania z bogatego doświadczenia twórcy Wtorkowych Spotkań Biznesowych. Efektem wdrożenia wiedzy zawartej w Pigułkach inspiracji może być radykalna poprawa funkcjonowania Twojego biznesu, co zawsze przekłada się na wymierne korzyści finansowe.

Temat Pigułki inspiracji Nr 27 w najbliższej edycji Wtorkowych Spotkań, to:

Pięć reguł skutecznego zarządzania pieniędzmi, które ułatwią Tobie
utrzymanie równowagi finansowej przez całe życie.

Aby poznać tematy Pigułek inspiracji planowane w kolejnych edycjach Wtorkowych Spotkań Biznesowych ONLINE, zajrzyj do zakładki Pigułki inspiracji.

BONUS Nr 3: Arkusz Bilansu Finansów Osobistych – 25 PLN

Po zakończeniu Wtorkowego Spotkania, w zamian za wypełnienie krótkiej Ankiety, mailem otrzymasz arkusz Bilansu Finansów Osobistych w excelu. Bilans jest narzędziem wpierającym definiowanie oraz weryfikację celów życiowych z finansowej perspektywy. Akusz Bilansu Finansów Osobistych jest częścią pakietu Analizatora Przepływów Finansowych autorstwa Franciszka Staniszewskiego, który służy do zarządzania finansami osobistymi.

Bilans Finansów Osobistych

BONUSY 1 + 2 + 3 zostały wycenione na kwotę 300,00 złotych. Otrzymujesz je jako gratis za samo opłacenie udziału we Wtorkowym Spotkaniu Biznesowym ONLINE w kwocie 30,00 zł.

Zapoznałeś się z propozycją udziału we Wtorkowym Spotkaniu Biznesowym ONLINE. Jesteś świadom wartości oferowanej wiedzy oraz BONUSÓW. Aby wziąć udział w webinarze z Piotrem Olszewskim 17 września 2013 i poznać zasady bezpiecznego przetwarzania danych w chmurze, KLIKNIJ przycisk, aby przesłać swoje zgłoszenie:

KLIKNIJ, aby zgłosić swój udział!


fsDziękuję za przesłanie zgłoszenia udziału we Wtorkowym Spotkaniu Biznesowym.

Życzę wielu sukcesów i do zobaczenia w najbliższy wtorek.

Franciszek Staniszewski

P.S.

  • Po zaksięgowaniu Twojej wpłaty na naszym rachunku bankowym, otrzymasz mailem link i hasło dostępu do Wtorkowego Spotkania Biznesowego online oraz obiecane BONUSY.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Edycje Wtorkowych Spotkań i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.